Ideální způsob vytápění RD | PROJEKCE MACHAČ

Jaké způsoby vytápění doporučujeme

9. července 2020
487

Jak vytápět svůj nově postavený rodinný domek? Které varianty jsou nejvýhodnější? To se dozvíte

v následujícím článku.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Způsobů vytápění a druhů technologií, které použít u novostavby rodinného domu je nespočet. My vám však v Projekci Machač dáme typy, které způsoby jsou nejlepší a finančně nejvýhodnější. Pro lepší představu jsme vytvořili tabulku výše. Existují samozřejmě i další možnosti, u těchto jsme si však jisti spolehlivým fungováním a hospodárností.  Každopádně rádi s vámi probereme i jakoukoliv jinou variantu.

Svou pozornost zaměřte na 3 šedě označené řádky, kde je cena před dotací, po dotaci a roční náklady na veškeré energie v domě + náklady na obnovení systému po ukončení její životnosti.

Poslední řádek (celkové roční náklady) poukazuje na to, že vesměs všechny systémy jsou téměř stejně nákladné. Tak podle čeho se liší? Jedná se především o to, co systém umí, tedy jaký Vám vytvoří komfort v domě a kolik stojí před dotací. Co systém umí, vidíte ve vrchní části tabulky. Řádky označené fajfkou systém dané technologie obsahuje a s pomlčkou neobsahuje.

 Zejména námi 3 nejčastěji doporučované systémy jsou téměř finančně stejně nákladné i po dotaci (označeny modře). Rozdíl je cca 50 000 Kč, což je při realizaci velice malá částka. Tak jak se mezi nimi rozhodnout? Je to o financích, které máte na začátku, než dům postavíte. Jelikož dotace dostanete až po realizaci, musíte na daný systém mít finance již na začátku před realizací. Takže vyberte ten, na který máte.

Co je podstatné, že u většiny námi doporučených systémů zařídíme i dotace v rámci programu Nová zelená úsporám, přičemž náklady spojené s vyřízením dotace jsou započítány do celkové ceny.

Nemusíte mít obavu, že byste o dotaci přišli. Podmínkou je pouze použít materiály a technologie, které vám ve spolupráci s energetickými specialisty navrhneme.

Řešíte novostavbu rodinného domu a chcete navrhnout levný a kvalitní způsob vytápění? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích. 

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku