Jaké způsoby vytápění doporučujeme

14. září 2020
110

Jak vytápět svůj nově postavený rodinný domek? Které varianty jsou nejvýhodnější? To se dozvíte

v následujícím článku.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

 Způsobů vytápění a druhů technologií, které použít u novostavby rodinného domu je nespočet. My vám však v Projekci Machač dáme typy, které způsoby jsou nejlepší a finančně nejvýhodnější. Pro lepší představu jsme vytvořili tabulku výše, ve kterých  jsou vyjmenovány 4 způsoby, které doporučujeme. Existují samozřejmě i další možnosti, u těchto jsme si však jisti spolehlivým fungováním a hospodárností.  Každopádně rádi s vámi probereme i jakoukoliv jinou variantu.

V tabulce jsou systémy seřazeny vzestupně zleva doprava podle účinnosti a kvality. Proč si vybrat méně účinný systém a ne rovnou ten nejúčinnější? Jednoduše proto, že čím lepší systém, tím vyšší pořizovací cena. Chcete-li tedy ten nejlepší, musíte  na něj mít finance.

Co je podstatné, že u většiny námi doporučených systémů zařídíme i dotace v rámci programu Nová zelená úsporám, přičemž náklady spojené s vyřízením dotace jsou započítány do celkové ceny. V posledním řádku zmiňované tabulky si pak můžete udělat představu o přibližných celkových nákladech ve chvíli, kdy vám bude dotace proplacena.

Proč jsou celkové náklady jen přibližné? Každý dům je jiný, jinak tvarovaný, jinak rozlehlý, má jinou celkovou plochu oken atd., proto jsou také náklady na pořízení technologií pokaždé jiné. U hospodárnějších domů (zpravidla menších) jsou náklady nižší, u méně hospodárných (obvykle větších) jsou pořizovací náklady vyšší. Námi uvedené ceny jsou tedy průměrné.

Důležité je abyste věděli, že finanční dotaci dostanete až po výstavbě domu. Je tedy nutné vlastnit veškeré finance na pořízení domu včetně technologií na vytápění. Teprve poté doložíte faktury za tyto investice a finance vám budou z dotace zpětně vyplaceny.

Nemusíte mít obavu, že byste o dotaci přišli. Podmínkou je pouze použít materiály a technologie, které vám ve spolupráci s energetickými specialisty navrhneme.

První způsob vytápění je dle nás ideální, když nechcete nebo nemůžete získat dotaci Nová zelená úsporám. Druhý systém v tabulce se skládá z technologií, které si můžete vybrat volně sami na trhu podle parametrů, které určíme projektem.

Poslední dvě varianty jsou systémy od firmy Biosuntec z Hradce Králové. S touto firmu spolupracujeme již více než 3 roky a máme s ní nejlepší zkušenosti. Zásadní rozdíl oproti ostatním spočívá v komplexnosti dodávaného systému. Veškerá zařízení jsou od jednoho dodavatele a celý systém dohromady spolupracuje.  Tudíž je mnohem účinnější a výsledně i levnější. Musíte však počítat s vyššími prvotními náklady. Ty vám však budou proplaceny z dotace, jak jsme se zmiňovali výše.

Řešíte novostavbu rodinného domu a chcete navrhnout levný a kvalitní způsob vytápění? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích. 

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku