Hledáme projektanta/projektantku pozemních staveb

5. ledna 2022
3076

Jsi čerstvý/á absolvent/ka vysoké školy se stavebním nebo alespoň s technickým zaměřením nebo máš již dokonce praxi? Ozvi se nám!

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Představení

Hledáme kolegu do našeho 3-členného týmu projektantů. Jsme mladý tým, který pracuje v kanclu na 17. listopadu v Pardubicích. Máme zde k dispozici pohodlné parkování v areálu v centru Pardubic. Pár minut chůze máme kolem sebe spoustu restaurací, kam si můžeš zajít na fajn oběd. Každý den má každý projektant 30 minut placeného volna, které může využít procházkou, samostudiem nebo relaxací na obrovské zahradě, kterou máme k dispozici ve vnitrobloku. Mimochodem, je možné si vzít notebook a pracovat třeba i zde během letních dnů. Jinak pracujeme na našlapaném počítači hlavně v programu Archicad, a to v nejnovější verzi.

 

Náplň práce

Každý projektant dostává postupně různé projekty, na kterých pracuje než je dotáhne do konce ve formě schválené projektové dokumentace stavebním úřadem. Architektonické studie vypracovává vedoucí projektant Ing. Matěj Machač. Tuto studii předá projektantovi, který postupně vypracuje kompletní projekt. Takže tvoje práce by byla tuto studii převzít, vypracovat výkresy, textové zprávy, výpočty, zařídit dokumenty na úřadech, komunikovat s investorem, s kolegy v kanclu a s externími projektanty (statik, požární technik apod.). Na tomto postupu je super, že projektant vidí od začátku dokonce jak projekt roste než je hotový. Má tak naprostou představu co vše je potřeba, aby se daný objekt navrhl.

Na začátku to samozřejmě absolvent vysoké školy úplně sám nezvládne, proto jsme tu vždy k dispozici, abychom zodpověděli jakýkoliv dotaz a se vším pomohli.  Ani časem projektant nepracuje na projektu sám, ale spoustu věcí se v týmu konzultuje, aby byl projekt vypracován kvalitně a co nejlépe.

 

Finance, benefity a ostatní výhody

  1. U nás si projektant vydělává nadstandardně na české poměry a každý rok je mzda navyšována minimálně ve výši růstu průměrných platů v ČR, případně se přihlíží na schopnosti projektanta. Konkrétní částku vám sdělíme na osobní schůzce.
  2. Jak již bylo řečeno, každý projektant má 30 minut denně placené volno na jakoukoliv činnost, kterou si odpočine od práce.
  3. Máme fakt hodně kafe, které je k dispozici v neomezeném množství.
  4. Na konci roku dostává každý projektant Vánoční finanční bonus.
  5. Mladý a fajn kolektiv, což je sice takové klišé, ale je to fakt pravda. V kanclu bývá často ticho, jelikož je naše práce o soustředění, ale kdykoliv se kdokoliv na cokoliv zeptá, hned se všichni snažíme se vším pomoci a nikdy nezazní odpověď typu: „Jéé, jak tohle můžeš nevědět?“ Několikrát za den jsou i chvíle, kdy si jen tak pokecáme.
  6. Výhodou je i různorodost práce. U nás projektant rýsuje, píše, počítá, komunikuje přes mail, telefonuje, domlouvá si schůzky s jinými projektanty (statikem, energetikem), chodí na úřady a volá si s úředníky, jezdí zaměřovat stavby, pracuje s nivelačním přístrojem atd. Prostě práce je fakt záživná a když je už něčeho příliš, může se přejít k jiné činnosti.
  7. Vzdělání a osobní růst. O platovém růstu jsme již psali, ale u nás projektant roste i profesně. Na začátku to samozřejmě bude informační megatok, ale ani časem to neskončí (po 15 letech praxe se mi nestalo, že bych se jediný týden nedozvěděl něco nového o stavbách).
  8. Po zaučení je možné částečně pracovat na Home office.
  9. Různorodost a kvalita projektů. Pracujeme na opravdu architektonicky kvalitních projektech, sami se přesvědčte zde: https://www.projekcemachac.cz/cs/domy/. Spíše navrhujeme rodinné domy, ale věnujeme se i velkým projektům jako jsou kancelářské budovy, čerpací stanice, haly apod. Naše projekty vypipláváme do dokonalosti, a tak se nám dostává výborného hodnocení. Zde zase fakta místo slibů: https://www.google.com/search?q=projekce+machac&rlz=1C1KNTJ_csCZ982CZ982&oq=projekce+m&aqs=chrome.1.69i57j35i39l2j46i175i199i512j0i512j69i60l3.2920j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lrd=0x470dccf1751904e7:0x6b3a9a185acf5c66,1

 

A to už je asi vše, kdyby tě něco zajímalo, napiš nebo zavolej. Ideální bude, když pošleš životopis. Jestli ho nemáš, nemusíš se s ním dělat, raději zajdeme na kafe a pokecáme.

 

Ahoj 😊