Jak na založení stavby, jaké cihly použít na první řadu?

17. ledna 2019
175

Když chce člověk ušetřit pár tisíc, ale pak naprší a je problém

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Na obrázcích je vidět hrubá stavba, kde nebyly použity správné cihly pro první řadu zdění. Když ještě chybí střecha, obvodové zdivo stavby vytvoří z vašeho domu bazén. Při dešti se voda drží na základové desce, je v přímém kontaktu se zdivem a zdivo vodu natahuje.

Jak by správně měla vypadat cihla pro první řadu hrubé stavby? Měla by být opatřena hydrofobizovanou částí. To znamená, že by měla být opatřena nátěrem, který znemožňuje nasáknutí vody do cihly a zamezuje dalšímu vzlínání výše do zděné konstrukce.

Jsou dvě možnosti. Buď si takovou cihlu koupit již od výrobce, což je dražší varianta. Nebo si takovou cihlu vytvořit. Použije se běžná cihla, která bude tvořit hrubou stavbu a pomocí namáčení se opatří do výšky 5 cm například asfaltovou vrstvou. Upozorňujeme, že nepostačí pouze natření z vnitřní strany cihly. Voda se dostane i do spár a spodní části cihly.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku