Jaký materiál zdiva zvolit?

3. května 2021
1059

Jaký systém zdiva zvolit, když všichni výrobci tvrdí, že právě ten jejich je ten nejlepší a cenově nejvýhodnější? To se dozvíte v následujícím článku.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Nezávisle na jakýchkoliv výrobcích jsme spočítali, který zdící systém je opravdu cenově nejvýhodnější. Za nás doporučujeme Porotherm, ovšem pozor! výhradně v kombinaci s EPS polystyrenem. Každý systém má své výhody a nevýhody, kombinace zdícího systému Porotherm se zateplením EPS polystyrenem má však nejméně nevýhod ze všech.

V tabulkách výše jsme porovnávali většinu známých českých systémů. Seřadili jsme je od nejlepších po nejhorší. Jako porovnávací parametr u nosného zdiva byla zvolena cena za 1,0 tepelného odporu. 

          U zdiva se zateplením pomocí polystyrenu EPS je jedna zásadní výhoda a finanční úspora a to ve velikosti základů. Ve chvíli, když použijete širší cihlu například tl. 450, musí být základ okolo celého domu o 150 mm širší. Na rozdíl u cihly tl. 300 mm + 150 mm polystyrenu, bude základ o 150 mm užší, jelikož pod polystyrenem není nutné dělat založení. Tento faktu může u domu 10x10 m, ušetřit cca 6 m3 betonu, což bude finanční úspora cca 25 000 Kč.

Pokud však vybíráte systém pro svůj objekt, je nutné zvážit i další vlastnosti, které zmíněné stavební materiály mají. Pro lepší orientaci, jsme vytvořili tabulku, která vám pomůže ve výběru dle vámi požadovaných kritérií. Postupně od shora dolů projděte tabulku a vybírejte varianty, které vám vyhovují. Tabulka je nad článkem v galerii obrázku druhá v pořadí.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku