Kam ideálně umístit skladovací prostory v bungalovu?

20. prosince 2018
348

Skladovat věci v garáži, šatně či vyloženě určit místnost jako sklad? Známe lepší a mnohem levnější variantu.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Jen zřídkakdy se setkáváme s investorem, který by chtěl navrhnout dům se sklepem. Taktéž málokdy se setkáváme s tím, aby byl požadavkem půdní prostor. Kam ale se sezónním oblečením, lyžemi, či zahradním nábytkem?

Dnešní nejběžnější typ novostaveb rodinných domů je jednopodlažní bungalov, bez sklepa a bez stropu. Střechu tvoří vazníky a místo stropu je sádrokartonový podhled. Nejlevnější možná varianta. Avšak tato levná varianta se prodraží v případě, že investor požaduje sklad či jakýkoliv úložný prostor. Musíme si uvědomit, že přibližná cena novostavby za 1 m2 může být cca 25 000 Kč. Tudíž pokud požadujete sklad, byť jen 6 m2 (3x2 m), vyjde vás na 150 000 Kč. A za to už lze pořídit ledasco.

Naše doporučení je, žádné sklady nepožadovat. Vazníky, tedy nosné prvky střechy, se navrhnout tak, aby vytvořily úložný prostor. Takový, jaký je na obrázcích výše. Pomocí stahovacích schodů se lehce do prostoru dostanete a pohodlně cokoliv vynesete či snesete.

Využijete tak prostor, který by byl již na věky nepřístupný. A cena? Téměř zdarma. Vazníky pořizujete stejně tak jako tak, jen připočítáte prkna na podlahu a stahovatelné schody.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku