Kolik vás vyjde stavba svépomocí?

8. dubna 2019
275

Zjistit cenu výstavby objektu svépomocí je složité, máme však na to postup

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Již jsme se setkali se dvěma extrémy. Jeden klient, který byl velice šikovný, si zvládl postavit dům svépomocí o 50% levněji, než kdyby mu jej postavila stavební firma. Druhý klient, který si vzal moc velké sousto, nedokázal stavbu sám správně koordinovat a postavil tak dům stejně draho, jako by ho realizovala stavební firma.

Každý člověk je jinak technicky vybavený a projektanti nedokáží určit kolik kdo ušetří. Kolik ušetříte, dokážete určit pouze vy sami. Po vypracování malého projektu provádíme cenový rozpočet, kolik by výsledná stavba stála, kdyby ji postavila stavební firma. Cenový rozpočet je formou položek, jak za jednotlivou práci, tak za materiál.

Tento rozpočet od nás dostanete v elektronické podobě. Jakmile se v tabulkách po krátké chvíli zorientujete, jednoduše můžete jednotlivé položky začít vyškrtávat. Lépe řečeno určíte, které položky budete provádět vy osobně a cenu můžete rovnou odečíst. Nebo také můžete určit, se kterými položkami Vám pomůžou Vaši známí za menší náklady a položky můžete tedy snížit. Postupně se dostanete k ceně, která by měla co nejblíže odpovídat následné skutečnosti. Přesto je stále nutná nezbytná dávka realismu. Nepřeceňujte se.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku