Mobilheim / mobilní dům a jeho povolení

23. října 2020
2888

Je to lákavá představa. Investor koupí kus lesíků, louky nebo pole na krásném místě obklopeném přírodou, postaví tam mobilní dům bez základů a hurá, business je na světě. Není to však tak jednoduché.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Zní to jako fajn plán, ze kterého se dá vydělat mnoho peněz. Pronajímat cool domek bez základů někde v přírodě. Je běžné, že za chatku v přírodě, která nemá ani připojení na sítě, zaplatíte třeba i 3000 Kč za 1 noc. Takové objekty mají extrémně velkou vytíženost. 100% obsazenost na několik měsíců dopředu není nic neobvyklého. Jde to však tak lehce zrealizovat? Nelze!

To by byla příroda plná takových domků a za chvíli by to bylo na obtíž všem. I když stavba nemá základy, je to objekt, který plní funkci stavby a na jeho umístění potřebujete povolení. Je dost pravděpodobné, že i několik let můžete takto provozovat objekt nelegálně, který budete pronajímat a těžit z něj finance, avšak dřív nebo později vám to úřady zatrhnou.

 Rozhodující je územní plán

 Pokud něco podobného chcete provozovat, zásadní je vlastnit nebo mít pronajatý pozemek, který umožňuje výstavbu. Na váš už je, jakou metodu zvolíte, jestli na parcelu dovezete mobilheim nebo dům postavíte se základy.

 Nevíte si rady s územním plánem a potřebujete poradit, co můžete na pozemku zřídit? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích. 

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku