Návrh hal

8. září 2022
29

Navrhujeme haly různých typů a velikostí a vyřídíme vše od A do Z

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

V rámci našich služeb poskytujeme také projekční práce pro halové objekty. Máme širokou zkušenost s ocelovými a železobetonovými halami. Nejčastěji navrhujeme průmyslové haly, haly pro zemědělskou činnost, sportovní haly, ale také jsme již navrhovali jezdecké haly nebo hangáry pro letadla.

Statika haly je úplný základ. Je vhodné, když je hala optimalizovaná. To znamená, že není zbytečně předimenzovaná a při její výstavbě je ušetřeno spoustu financí. Dalším aspektem je energetická hospodárnost. Samozřejmě musí být řešeno s ohledem na funkci haly, ale pokud je zapotřebí, aby v hale byly i v zimních měsících téměř pokojové teploty, musí tomu odpovídat obálka objektu.  

U hal, hlavně u těch určených pro skladování, bývá často komplikované protipožární řešení, které v mnoha případech sebou nese i návrh EPS neboli elektrické požární signalizace. Pro tyto návrhy máme dobré zkušenosti s naším externím týmem, který se touto problematikou zabývá.

V poslední době, hlavně z důvodu koronavirové pandemie, se rozšířila poptávka po halách na skladování. V dnešní době je více důležité než dříve mít dostatečnou zásobu ať už výrobních dílu, náhradních dílů nebo samotného zboží. To z důvodu toho, že v případě výpadku dodavatele vzniká časový prostor pro hledání nového dodavatele, bez výpadku provozu. To se stává nyní ještě více aktuální s příchodem války, kdy může kdykoliv váš dodavatel zkrachovat nebo například nebude k dispozici výrobní surovina.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku