Ideálně provedený sádrokartonový podhled v bungalovu

29. března 2022
371

Uvedená skladba je výsledkem naší analýzy, jenž je v nejlepším poměru cena/výkon. 

Kvalitní provedení sádrokartonového podhledu v bungalovu má zásadní vliv na energetickou hospodárnost celého domu. Taktéž se prodlužuje životnost krovu/vazníků. V tomto článku si popíšeme všechny vrstvy a jejich smysl.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

8.)    Tepelná izolace – slouží pro snížení ztráty tepla skrz střechu. Navíc tepelná izolace Naturizol od české firmy Juta má výborné vlastnosti pro získání ideální stability v letních obdobích. Tato izolace ze lnu zvyšuje dobu, než se v letních měsících izolace prohřeje a začne se přehřívat interiér.

9.)    Dolní pás vazníku/Tepelná izolace/Krokvový závěs – Krokvový závěs slouží k těsnému kotvení CD profilu k dolnímu pásu vazníku. Tepelná izolace Isover Uni slouží k zajištění kvalitní obálky budovy. Navíc je nehořlavá, což kompenzuje hořlavost izolace Naturizol. Ještě o něco vhodnější je Isover Unirol, který se snadněji aplikuje.

10.) Ocelový rastr – slouží k zajištění polohy tepelné izolace

11.) Parozábrana – v interiéru vzniká vlhkost, která by proudila do teplené izolace. Vlhká tepelná izolace by ztratila svou vlastnost, proto se vždy musí aplikovat parozábrana. Námi doporučená parozábrana obsahuje hliníkovou vrstvu, která odráží zpět teplo do interiéru.

12.) Těsnění Jutadach TPK SUPER – slouží k utěsnění perforací, které vzniknou v parozábraně, když se přes ni kotví další spodní souvrství.

13.) SDK pásek – je nařezaný 5 cm široký pruh ze sádrokartonové desky. Parozábrana se často na ocelový rastr pouze lepí. Lepidlo však ztratí svou schopnost lepit po několika letech a mezi jednotlivými fóliemi parozábrany by se udělaly mezery, kudy by opět proudila vlhkost do tepelné izolace. SDK pásek tomu zabrání, jelikož parozábrany spojí mechanicky.

14.) Pérový závěs – je vhodný ve chvíli, kdy jsou v objektu rozvody vzduchotechniky. V případě, kdy vzduchotechnika v objektu nebude, postačí přímý závěs, který umožní dutinu max 125 mm. Ovšem vždy je nutná mezera mezi parozábranou a pohledovou SDK deskou. V této mezeře se téměř vždy vedou minimálně rozvody elektroinstalací ke světlům. Ve chvíli, kdy by byla SDK deska přímo na parozábraně, elektroinstalace by parozábranu perforovala, což je nepřípustné.

15.) a 16.) Ocelový rastr – slouží k zajištění polohy SDK desky

17.) SDK deska – Je pohledová vrstva podhledu.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku