O radonovém posudku

28. října 2020
153

Co je posudek radonového indexu plochy zástavby a jeho cena

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Radonový posudek je nezbytnou součástí u novostaveb budov, kde dochází k většímu pohybu lidí, jako jsou rodinné domy, bytové domy, administrativní budovy, školy apod. Na základě radonového měření odborná firma vypracuje radonový posudek, který stanoví radonový index. Na základě této hodnoty je přistupováno k návrhu budovy. V případě nízkého radonového indexu postačí instalovat běžnou hydroizolaci, která zamezí průchodu radonu z podloží do objektu. U středního radonového indexu musí být instalována kvalitnější hydroizolační vrstva a u vysokého indexu musí být vytvořena větrací vzduchová mezera, která zajistí neustálý odvod radonu. Od roku 2021 bude zapotřebí vytvořit odvětrání radonu i u středního radonového indexu.

 

Co je to radon?

Je to všudypřítomný přírodní radioaktivní plyn. Vzniká postupnou přeměnou uranu, který je v různých množstvích přítomen ve všech materiálech zemské kůry. Radon sám se přeměňuje na další radioaktivní prvky (izotopy polonia, olova a bizmutu), ty se při vdechování zachycují v dýchacích cestách a ozařují je.

 

 Cena radonového průzkumu

Pro rodinné domy v rámci projektů radonový průzkum zpracováváme cca do 4 000 Kč bez DPH.

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku