Rozdíl mezi projektem pro stavební povolení a prováděčkou

26. listopadu 2018
893

Prováděčka neboli prováděcí dokumentace a proč chtít dražší typ projektu?

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Pokud jste si prohlédli oba výkresy, určitě vám byl rozdíl patrný ihned. Ten větší a propracovanější je dokument pro provádění stavby.

Je správné, když investor chce šetřit své finance. Jednou z našich nejdůležitějších priorit je, aby návrh, který vypracujeme, byl finančně nejefektivnější. Jednoduše řečeno návrhem šetříme investorovi peníze.

Ovšem problém nastává, když se nám nepodaří investora přesvědčit k tomu, že ušetří celkové náklady výstavby tak, že mu vypracujeme prováděcí dokumentaci. Jelikož je prováděcí dokumentace finančně nákladnější, investor se zaměří na aktuálně levnější volbu, což je dokumentace pro stavební povolení. Tato dokumentace obsahuje pouze nejnutnější nezbytnosti, aby projekt byl přehledný pro úředníky, avšak dům se podle ní dá postavit obtížně. Nejsou z ní jasné konkrétní materiály, detaily, prostě celkové provedení.

Takže za nás doporučujeme, nechte si vypracovat prováděcí dokumentaci. I když je dražší, dům vás vyjde levněji.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku