Vyjmutí ze zemědělského půdního fondu (ZPF) a jeho cena

28. října 2020
2083

Kolik vyjmutí ze ZPF stojí a co to vlastně je?

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Pokud se chystáte stavět na parcele, která je dle územního plánu vedena jako stavební parcela neboli můžete na ni stavbu postavit a zároveň je dle katastrální mapy České republiky vedena jako orná půda, zahrada nebo trvale travní porost, budete muset zastavěnou plochu vyjmout. Vyjmutí provádí projektant, který spočítá kolik plochy se vyjme a kolik vás to bude stát. Cena je pokaždé jiná, jelikož je několik typů bonity půdy, která je vztažena ke kvalitě orné půdy. Někdy se může platit pár desítek korun za m2 a někdy i několik set korun.

Vyjímá se z toho důvodu, jelikož stavěním zaberete úrodnou půdu, která by mohla být k užitku pro celou společnost. Je to taková kompenzace za to, že již nepůjde půda k pěstování použít.

 

Cena

 

U nás v Projekci Machač v rámci vypracování projektové dokumentace provádíme výpočet a vyřízení vyjmutí ze zemědělského půdního fondu zdarma.

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

 

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku