Novostavba kravína

26. května 2023
3

V Olomouci jsme se v rámci projektu zabývali novostavbou kravína. Předmětem našeho projektu bylo navržení moderního kravína, který bude splňovat nejvyšší standardy pro chov dobytka a zároveň bude efektivní a ekologicky šetrný.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Před samotnou výstavbou jsme provedli důkladnou analýzu potřeb dobytka a zjistili jsme, že současný stav neodpovídá moderním standardům pro efektivní chov. Zjistili jsme, že stávající prostor pro dobytek není dostatečný a neumožňuje adekvátní pohyb zvířat. Proto jsme se rozhodli navrhnout nový kravín s ohledem na potřeby dobytka a naše odborné znalosti.

Pro náš návrh jsme zvolili moderní materiály a technologie, které jsou odolné proti vnějším vlivům a zároveň splňují nejvyšší hygienické a ekologické standardy pro chov dobytka. Navrhli jsme nový prostorný kravín s dostatkem místa pro pohyb dobytka a s inovativními technologiemi pro odebírání trusu a jeho následné zpracování na hnojivo pro zemědělské účely.

Součástí našeho projektu byla také modernizace přístupových cest a parkoviště pro zemědělské stroje a nákladní vozidla. Zlepšili jsme logistiku a zabezpečili plynulý pohyb vozidel bez zbytečného rušení provozu a vysokého rizika nehod.

Výsledkem našeho projektu byl moderní kravín, který splňuje nejvyšší standardy pro chov dobytka a zároveň je efektivní a ekologicky šetrný. Díky našemu návrhu jsou nyní zvířata chována v prostorném a hygienickém prostředí, což zajišťuje jejich zdraví a pohodu. Technologie pro zpracování trusu na hnojivo také přispívá k udržitelnému rozvoji zemědělského sektoru a ochraně životního prostředí.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku