Stavební úpravy památkově chráněného bytového domu

26. května 2023
1

V Českých Budějovicích jsme řešili památkově chráněný bytový dům s několika bytovými jednotkami. Předmětem našeho projektu byla kompletní rekonstrukce objektu, přičemž jsme museli řešit napadení krovu dřevokaznou houbou.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Před samotnou rekonstrukcí jsme provedli detailní průzkum stavu objektu a zjistili jsme, že některé části krovu jsou silně poškozeny dřevokaznou houbou. Tento problém jsme museli vyřešit, aby byl objekt pro obyvatele znovu bezpečný. Proto jsme navrhli výměnu velké částí krovu s využitím speciálního konstrukčního dřeva s vysokou odolností proti dřevokazným houbám. Návrh se týkal taktéž renovace stropů kvůli napadení trámů dřevokazným hmyzem.

Součástí našeho projektu byla také kompletní rekonstrukce fasády a modernizace bytových jednotek. Došlo tak ke zlepšení energetických vlastností objektu díky návrhu nového zateplovacího systému s použitím izolačních desek, které se instalují uvnitř objektu. Při návrhu jsme brali ohled na estetickou stránku a snažili jsme se zachovat charakter budovy. Výsledkem našeho projektu byl modernizovaný bytový dům s využitím nejmodernějších technologií, který je zároveň bezpečný a funkční pro jeho obyvatele.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku