Novostavba parkovacího domu

26. května 2023
3

Parkování v centru města je často otravným problémem pro řidiče, kteří se snaží najít vhodné místo pro své vozidlo. Proto nás oslovilo jedno nejmenované město v ČR s prosbou o návrh parkovacího domu, který by měl usnadnit parkování v centru města. Náš projekt parkovacího domu se soustředil na úsporu místa a zajištění bezpečnosti parkovaných vozidel.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Parkovací dům, který jsme navrhli, má kapacitu pro více než 500 automobilů. Je konstruován z ocelových a betonových prvků, aby byl stabilní a bezpečný. Celkově jsme se zaměřili na to, aby byl parkovací dům snadno přístupný a aby jeho obsluha byla pohodlná.

Hlavním rysem našeho projektu byla úspora prostoru. Parkovací dům jsme navrhli jako věžovou konstrukci, která využívá minimální plochu pozemku a nabízí přitom maximální parkovací kapacitu . Vjezdová rampa vede na úroveň podzemí, kde jsou umístěna parkovací místa pro vozidla. Další parkovací místa jsou umístěna na vyvýšených patrech a jsou dosažitelná pomocí vnitřního systému dopravy.

Bezpečnost vozidel byla klíčovou prioritou našeho projektu. Proto jsme v parkovacím domě umístili moderní bezpečnostní prvky, jako jsou kamery, detektory kouře a požární alarmy. Parkování je tak bezpečné a chráněné před případnými krádežemi a požáry.

Dalším významným rysem našeho projektu bylo zaměření na snadnou obsluhu parkovacího domu. Proto jsme do výstavby zařadili systém navigace, který umožňuje řidičům snadno najít volné parkovací místo. Dále jsme navrhli moderní platební systém, který řidičům umožňuje platit za parkování jednoduše a pohodlně pomocí karet nebo mobilních aplikací.

Celkově jsme se snažili navrhnout parkovací dům, který by usnadnil parkování v centru města. Naším cílem bylo nabídnout bezpečné a pohodlné parkování s minimální námahou pro řidiče. Díky našemu projektu se nyní řidiči nemusí obávat hledání volného parkovacího místa v centru města.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku