Novostavba podzemní garáže

26. května 2023
3

Novostavba jednopatrové podzemní garáže u bytových domů byla v poslední době jedním z nejzajímavějších projektů, na kterých jsme pracovali. Cílem projektu bylo vytvořit prostor pro parkování vozidel pro obyvatele bytových domů.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Jako první krok jsme provedli rozsáhlý inženýrsko-geologický průzkum, abychom zjistili, zda je místo vhodné pro stavbu garáže. Po zhodnocení všech dat jsme navrhli betonovou konstrukci, která se skládá z jednoho podlaží a slouží pro parkování osobních vozidel.

Pro vjezd a výjezd jsme navrhli dvě rampy, které jsou umístěny vedle sebe. Dále jsme vytvořili návrh parkovacích míst, která jsou rozdělena do tří sekcí a jsou dostatečně prostorná, aby se na ně vešla běžná osobní vozidla.

Další důležitou součástí projektu bylo zajištění větrání a osvětlení v garáži. Pro tento účel jsme navrhli systém odvětrávání a světelné trubice, které přinášejí přirozené světlo do garáže a snižují potřebu elektrického osvětlení.

Jelikož se garáž nachází v podzemním prostoru, bylo nutné provést zajištění proti vlhkosti. Proto jsme zvolili zateplovací systém s použitím hydroizolačních materiálů a vodotěsného betonu.

V rámci projektu jsme také navrhli bezpečnostní opatření, jako jsou bezpečnostní kamery a systém automatického požárního hlášení. Tyto prvky jsou nezbytné pro zajištění bezpečnosti a ochrany vozidel parkujících v garáži.

Celkově jsme navrhli moderní a funkční podzemní garáž, která je plně přizpůsobena potřebám a požadavkům obyvatel bytových domů. Díky této novostavbě jsou obyvatelé mnohem méně závislí na hledání parkovacích míst na ulici a mají k dispozici bezpečné a komfortní parkování přímo pod svými domy. Navíc tento typ stavby umožnil zachování zeleně v okolí bytových domů.

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku