Rodinný dům s členitým půdorysem

17. října 2018
204

Jednoduše = levně / složitě = draze

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

     Rodinný dům mladého podnikatele z jižní Moravy byl menší oříšek. Hlavní podmínka byla, aby dům byl něčím výjimečný. To bylo docíleno především členitým půdorysem. Byl to vyloženě požadavek investora, který jsme dodrželi, avšak přineslo to spoustu složitostí. To se také odrazilo na ceně nemovitosti, ale výsledek stojí za to.

 

   Jsme spíše zastánci jednoduchosti, avšak požadavky, které klade investor, určují hlavní směr návrhu. Tvarově nepravidelné místnosti, stěny pod úhlem 45 stupňů, celkový tvar domu, to je jen několik málo bodů, které se musely v návrhu objevit. Obecně platí, čím více rohů a koutů dům obsahuje, tím je dražší a zároveň náchylnější na správné provedení. Pokud tvar parcely a celková situace nevyžaduje komplikovanější půdorys, je nejjednodušší se držet půdorysu ve tvaru čtverce či obdélníku. Obecně vzato, když má dům více než čtyři rohy, každý další je navíc. Avšak k čemu je jednoduchý dům, který nelahodí oku svého majitele a není podle jeho představ.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku