Stavba na ohlášení

14. srpna 2019
408

Velké pole a les, tak ať je hezký výhled.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Jaký je rozdíl mezi ohlášením stavby a stavebním povolením? I když se může zdát, že ohlášení stavby se provede tím způsobem, že se stavba jen ohlásí, je to omyl. Rozdíl mezi získáním stavebního povolením a souhlasem ohlášené stavby je v zásadě jeden. U ohlášení stavby si vyjádření od sousedů získává sám investor, u stavebního povolení sousedy obesílá stavební úřad. Investor může mít vyjádření zajištěné během několika chvilek, stavební úřad může to stejné zajišťovat i několik měsíců.

 

Dům na obrázcích výše jsme právě řešili jako ohlášenou stavbu. Investor si sám zajistil vyjádření sousedů a zkrátil tak čekání oproti tomu, kdyby si vyjádření sousedů zajišťoval stavební úřad. Tento moderní dům, který se pyšní velkými okny do zahrady je umístěn ve velice klidné lokalitě v malé obci na Pardubicku. Velký obývací pokoj není jedinou prostornou místností v domě. Ložnice, ale i dětské pokoje jsou přinejmenším dostatečné. K objektu ještě náleží malá zahradní kuchyňka s terasou a se skladem.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého domu? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku