Myslete do budoucna co s dětskými pokojíky, když děti odrostou.

18. října 2020
347

Co s domem 5+kk když děti odrostou a vyletí do světa? To se dozvíte v tomto článku.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

V dnešní době je téměř pravidlem, že každý člen rodiny má svůj vlastní pokoj. Dříve tomu bylo jinak. Děti bývaly dohromady v jednom pokoji ve velkém počtu, třeba 8 dětí najednou nebyla žádná výjimka. Někdo zastává názor, že mít vlastní pokoj není správné, třeba z důvodu, že až děti vyrostou, nemusí být tak tolerantní k ostatním, protože byly zvyklé, že se nemusí dělit s ostatními sourozenci. Jiní naopak myslí, že je to naopak správně, protože děti mají možnost se plně věnovat svému a nikdo je nebude rušit. O to v tomto článku však nejde.

Jde o to, že když děti odrostou, zbyde prostor, který často nikdo nevyužívá, což je velká škoda. Ať už zbylé pokoje vytvoří byt pro rodiče v důchodovém věku nebo apartmán na pronájem, je dobré již při návrhu domu na tohle myslet.

V duchu na maximum využít prostor ve všech životních etapách byl veden projekt na obrázcích výše. Na prvním půdoryse vidíte pokoje v jižní části, které jsou pro děti. Na druhém půdoryse vidíte možnou úpravu, která může nastat, jakmile se děti odstěhují a vytvoří se tak byt pro rodiče, kteří můžou být i na vozíčku. Provozy se nekříží, každý má svoje soukromí, ale když je potřeba, pomoc je na blízku. Proto doporučujeme, abyste mysleli co s prostorem i v budoucnu.

 

 

Řešíte novostavbu rodinného domu a chcete navrhnout ideální dům právě pro vaše potřeby? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích. 

Přejít na KONTAKT → 

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku