Myslete do budoucna co s dětskými pokojíky, když děti odrostou.

18. října 2020

Co s domem 5+kk když děti odrostou a vyletí do světa? To se dozvíte v tomto článku.

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

V dnešní době je téměř pravidlem, že každý člen rodiny má svůj vlastní pokoj. Dříve tomu bylo jinak. Děti bývali dohromady v jednom pokoji ve velkém počtu, třeba 8 dětí najednou nebyla žádná výjimka. Ať už si můžeme myslet, že to není správné, třeba z důvodu toho, že lidé nemusí být tak tolerantní k ostatním, když mají svůj vlastní prostor, o který se nemusí dělit se sourozencem. Nebo je to naopak správně, protože mají možnost se plně věnovat svému a nikdo je nebude rušit. O to v tomto článku nejde. Jde o to, že když děti odrostou, zbyde prostor, který často nikdo nevyužívá a to je velká škoda. Ať už zbylé pokoje vytvoří byt pro rodiče v důchodovém věku nebo apartmán na pronájem, je dobré již při návrhu domu na tohle myslet.

V duchu na maximum využít prostor ve všech životních etapách byl veden i tento projekt. Na prvním půdoryse vidíte pokoje v jižní části, které jsou pro děti. Na druhém půdoryse vidíte možnou úpravu, která může nastat, jakmile se děti odstěhují a vytvoří se tak byt pro rodiče, kteří můžou být i na vozíčku. Provozy se nekříží, každý má svoje soukromí, ale když je potřeba, pomoc je na blízku. Proto doporučujeme, myslete co s prostorem i v budoucnu.

 

Řešíte novostavbu rodinného domu a chcete navrhnout levný a kvalitní způsob vytápění? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích. 

Přejít na KONTAKT →