Zadání znělo jasně: Navýšit kapacitu na maximum

18. ledna 2019
67

Když územní plán nepovolí dvoupatrový dům, který chcete

Ing. Matěj Machač
Ing. Matěj Machač

Studie malého penzionu, který byl přestavěn z vícegeneračního rodinného domu ve velmi žádané lokalitě v obci Lednice na jižní Moravě, byl z hlediska prosazení na stavebním úřadě náročným projektem. Podařilo se však na 100%.

V této lokalitě není povolena výstavba dvoupatrových domů, pouze podkrovních vestaveb. První studie jiné architektonické kanceláře byla smetena ze stolu. My jsme však uspěli.

Část objektu, který se nachází ve dvorní části a má pultovou střechu, byl hlavním středobodem. V této části ve druhém patře můžou být 3 apartmány, které majitelce můžou vydělat každoročně statisíce.

Architektonická kancelář z Brna, která tuto část navrhovala bez převisu pultové střechy, neuspěla. Jelikož druhé patro působilo příliš mohutně, stavební úřad návrh neschválil.

Jednoduchá změna, kterou jsme navrhli, umožnila přijetí stavebních úprav. Prostě jsme přidali převis pultové střechy, opticky se tak z patra stala půdní vestavba a stavební úřad projekt schválil. Jednoduché a účinné.

 

Řešíte novostavbu nebo rekonstrukci svého ubytovacího zařízení? Ozvěte se nám, první schůzka je nezávazná a zdarma. Poradíme Vám na místě nebo u nás v kanceláři v Pardubicích.

Přejít na KONTAKT  

Pojďte se potkat přímo nad vaším projektem
Domluvit schůzku